Rum Rammstein featured

RECENZE: Rammstein rum – výběrový kousek pro fanoušky metalu

Rum Rammstein Německou kapelu Rammstein zná patrně skoro každý – dokonce i lidé, kteří se tomuto hudebnímu žánru vyhýbají. Ale Rammstein rum? O tom jste možná ještě neslyšeli. Přitom nejde o první spojení názvu této slavné kapely s alkoholem – mají už svou vodku i tequilu a z kategorie lehčích nápojů třeba víno. Stojí ale za to ochutnat jejich rumovou specialitu? Ačkoli riskujeme, že vyzradíme pointu recenze hned v úvodu – musíme říct, že ano.

Na co se těšit?

Proč byste měli pro tuto láhev rychle běžet do obchodu nebo naklikat objednávku v e-shopu?

 • Produkt unikátní spolupráce

Za nápojem stojí nejen Rammstein, ale taky skupina 1423 World Class Spirit. Že jste o ní ještě neslyšeli? Veliká chyba. Tato dánská společnost má významnou zásluhu na tom, že si můžeme v Evropě dopřávat spoustu znamenitých originálních rumů z Karibiku.

1423 World Class Spirit stojí i za vznikem fenoménu známého jako „rumový kalendář“. Ten vznikl v roce 2015 jako „dospělácká“ degustační alternativa klasického adventního kalendáře s čokoládičkami. Tato společnost tedy o rumech něco ví!

 • Kombinace výtečných rumů

Rammstein rum je směsí speciálně vybraných rumů z karibské oblasti. Výherci, kteří měli tu čest stát se součástí této směsi, pocházejí z Trinidadu, Guyany nebo i Jamajky. Jde o různé druhy rumů vyráběné odlišnými postupy (kotlíková destilace, destilační kolony). Každý rum předává výsledné směsi kousek svého specifického charakteru.

 • Vyzrálá chuť

Nejstarší složky v Rammstein rumu zrály až 12 let v tradičních dubových sudech po kvalitním bourbonu, kde získávaly sílu, barvu i chuť. Dohromady tvoří celek s velmi jadrnou vůní i chutí, ve které se prosazují silné kouřové tóny.

Ucítíte taky dřevitý nádech a samozřejmě nemůže chybět aroma a příchuť ovoce – zejména citrusových plodů. Chuťový dojem je harmonický, s intenzivnějším nástupem a jemným zakončením.

 • Povinnost pro fanoušky

Metalová kapela Rammstein, která vznikla v západním Německu v roce 1994, se stala fenoménem nejen ve svém žánru. Za sebou má hromadu veleúspěšných alb a nyní i výborný rum, který by měl ochutnat nejen každý skalní fanoušek této skupiny.

 • Krásné balení

Nejen obsah, ale i obal hraje důležitou roli. Rammstein rum je k dostání v dárkovém balení s umělecky vyvedenou tubou a krásnou lahví. Kapela Rammstein je sice poněkud kontroverzní, ale její rum je zabalen decentním, velmi vkusným a estetickým způsobem. Ornamenty na lahvi lehce připomínají vzory typické pro indiány ze střední Ameriky – což je může být odkaz na původ rumu.

Základní parametry

Rammstein rum spojuje sílu i jemnost. Při 40 % obsahu alkoholu nejde o žádný likérek. Ale nemusíte se rozhodně obávat nekultivované chuti. Naopak, tento nápoj je ideální pro požitkářské vychutnávání, při kterém můžete odhalovat všechny jeho taje. A s čím tento rum podávat. Inu, nabízí se jasná odpověď. Přece s hudbou kapely, která stojí za jeho zrodem.

Jak je to s cenou Rammstein rumu a jeho dostupností u nás? Tento nápoj v dárkovém balení, které zahrnuje dekorativní box a láhev o obsahu 0,7 l můžete pořídit hned v několika známých internetových obchodech. Cena bez dopravy se pohybuje okolo 1000 Kč. To sice není málo, ale jde svým způsobem o unikátní kousek, navíc povedený ve všech ohledech.

A co na tento rum říkají degustátoři a znalci, kteří ho už ochutnali?

Klady:

 • Velmi dobrý rum s vyváženou a jemnou, ale zároveň výraznou chutí
 • Příjemné ovocné a kouřové tóny v chuti i vůni
 • Krásné balení i lahev, vhodné pro zařazení do sbírky
 • Ideální pití pro speciální příležitosti, pomalé vychutnávání

Zápory:

 • Vyšší cena
 • Mírně silnější, kořeněný nástup
Kde koupit Rammstein rum a jaká je jeho cena?
Rum Rammstein

Rum Rammstein 0,7l 40% GB
od 999 Kč

Jako alternativu můžeme doporučit oblíbený rum Don Papa nebo kvalitní venezuelský rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y.

Alkoholium.cz