_

Jednatel Likérky Drak obviněn policií. Hrozí mu až 8 letý trest.

Kauza metylalkohol začala u Likérky Drak a zdá se, že u ní také skončí. Po úterním zatčení byl dnes (18.10. 2012) obviněn jednatel společnosti Likérky Drak z ohrožování zdraví závadnými potravinami, za což mu hrozí až nepodmíněný trest odnětí svobody na 8 let. O jeho vzetí do vazby rozhodne v pátek soud.

(Vydáno 18.10.2012) Kauza metylalkohol začala u Likérky Drak a zdá se, že u ní také skončí. Po úterním zatčení byl dnes obviněn jednatel společnosti Likérky Drak z ohrožování zdraví závadnými potravinami, za což mu hrozí až nepodmíněný trest odnětí svobody na 8 let. O jeho vzetí do vazby rozhodne v pátek soud.

Jak se celá kauza kolem otrav metylalkoholem vyvíjela?

_

Celá metylalkoholová aféra byla nejčastěji spojována právě s Likérkou Drak, která ovšem tvrdila, že se nejednalo o její výrobky, nýbrž o napodobeniny černého trhu. Pověst Likérky byla značně pošramocena, ovšem zdánlivě se jí další vývoj případu netýkal. Později se Likérka Drak objevila v médiích v souvislosti s vypuštěním značného množství alkoholu do odpadních vod, čímž se dopustila porušení zákona. Jednatel společnosti se omlouval a sliboval zaplatit veškeré škody na čističce odpadních vod, které byly tímto způsobeny. Ve vypuštěném alkoholu nebyly nalezeny stopy metylalkoholu. Zlom nastal až při prošetřování jiné kauzy soudem. Jeden z členů tzv. Toflova gangu totiž vypověděl před soudem, že Likérka Drak byla zapletena do černého trhu s alkoholem již před čtyřmi lety. Past sklapla, když policie na základě anonymního udání objevila sklad plný metylalkoholu, který patří společnosti Verdana, výhradnímu distributorovi produktů Likérky Drak. Současně byl také zadržen zmíněný jednatel společnosti Pavel Čaniga. O jeho vině teď rozhodne soud.

I přes zavedení rodných listů alkoholu, byli dnes hospitalizování další dva pacienti kvůli otravě jedovatým metylalkoholem.

Tolik několik faktů z metylalkoholové aféry, která doufejme co nevidět skončí. Ta totiž neškodí jen velkým výrobcům alkoholu, jak je často slyšet, ale i těm malým, tedy zkrátka těm poctivým.

 

 

Alkoholium.cz