_

Zastaveno stíhání jednatele Likérky Drak!

Donedávna stíhaný jednatel Likérky Drak Pavel Čaniga už je nejen na svobodě, ale také už mu nehrozí několik let vězení. Státní zástupce Roman Kafka totiž zastavil jeho stíhání. Proč tak učinil a jak se dále vyvíjí metylalkoholová aféra se dozvíte v následujícím článku.

Donedávna stíhaný jednatel Likérky Drak Pavel Čaniga  už je nejen na svobodě, ale také už mu nehrozí několik let vězení. Státní zástupce Roman Kafka totiž zastavil jeho stíhání. Proč tak učinil a jak se dále vyvíjí metylalkoholová aféra se dozvíte v následujícím článku.

Zlom přinesly výpovědi dalších stíhaných

_

Původně byl stíhán pro trestný čin ohrožování zdraví závadnými potravinami. Jak ovšem ukázaly výpovědi jeho údajných kompliců, kteří jsou momentálně stíháni pro trestný čin úmyslného obecného ohrožení, neměl Pavel Čaniga vůbec ponětí o tom, co se děje za jeho zády. Výpovědi dokazují, že o míchání alkoholu s jedovatým alkoholem a jeho následné distribuci nevěděl a není tedy možné ho pro tento trestný čin stíhat.

Obnoví Likérka Drak výrobu

I nadále je však jednatel Likérky Drak podezřelý z daňového úniku, když nechal do kanalizace vylít velké množství lihu ze své likérky. Tento líh byl sice podle expertíz nezávadný, ovšem poškodil nedalekou čistírnu odpadních vod. Pavel Čaniga je i přese vše optimista a rád by v likérce s velmi pošramocenou pověstí znovu obnovil výrobu. Zda se mu to povede, ukáže až čas. Zatím však stále platí zákaz Potravinářské inspekce prodávat výrobky Likérky Drak.

A jak se vyvíjí kauza kolem smrtícího metylakoholu?

I přestože policie stíhá už celkem 45 osob a nevylučuje, že tento počet vzroste, přibývají další oběti metylalkoholu. Ten si vyžádal již 33. oběť. Náš článek o tom, jak se bránit otravě a jak případně postupovat při otravě metylalkoholem, je tedy bohužel stále aktuální. I nadále tak nabádáme všechny konzumenty alkoholických nápojů k opatrnosti!

 

Alkoholium.cz