Pivní lázně Rožnov - Kádě

Pivní lázně Rožnov pod Radhoštěm (recenze)

Rožnov pod Radhoštěm je malebné městečko ukryté mezi zalesněnými vrcholky Beskyd. Kromě krásné přírody, architektury a mnoha zajímavých atrakcí zde najdete i jedinečné pivní lázně, nejoblíbenější zařízení svého druhu v celé České republice. Pojďme se na ně tedy podívat pořádně zblízka.

Ideální místo na relaxační dovolenou

pivni-lazne-roznov-pod-radhostem Rožnovské pivní lázně se v poslední době těší mimořádnému zájmu – a není divu. Kromě četných unikátních procedur a dalších služeb hraje jistě roli i okolí, které nabízí nejen úchvatné pohledy, ale taky spoustu kulturního vyžití a zábavy. Na to, že se nacházíte v malém, 16tisícovém městě, je jich vlastně až pozoruhodně mnoho. Ale o tom až později. Nejdříve si představme samotné lázně.

Pivní lázně v Rožnově patří k prvním nejen u nás, ale i na světě. A nemusíte se bát, že se jenom okoupete a pojedete domů. Zařízení je totiž plnohodnotný wellness komplex, ve kterém se můžete dokonale zrelaxovat. Kromě toho je zde i hospůdka, velice oblíbená cukrárna s vynikajícími dobrotami – a to vše se nachází v prostorách rožnovského pivovaru. Výtvory, které z něj pocházejí, samozřejmě dostanete příležitost taky ochutnat. A stojí to za to. Nepřekvapí ani možnost ubytování ve velice pěkně zařízených pokojích. Jediný den na vychutnání všech prožitků a objevování krás Rožnova je totiž opravdu málo.

Pro milovníky klasiky i alternativních přístupů

Rožnovské lázně jsou velice specifické svým přístupem. Neomezují se totiž pouze na standardní lázeňské a fyzioterapeutické procedury, ale umožňují i poznání prvků alternativního a tradičního léčitelství. Ostatně i samotná myšlenka pivních koupelí je založena na velmi starých postupech, ale taky na moderních poznatcích, které odhalily nečekané „schopnosti“ pivovarských kvasnic a jejich blahodárné účinky na lidský organismus.

Co pivní lázně Rožnov nabízejí?

https://www.instagram.com/p/BtT1PWRhiaC/

Rožnovské lázně mají opravdu nečekaně široký repertoár služeb a procedur. Základem jsou samozřejmě speciální koupele v pivních a bylinných směsích. Koupat se budete v parádním prostředí historických pivních sklepů, které mají úžasnou atmosféru. Lázeň se navíc uskutečňuje ve viktoriánských měděných vanách. Už jen vybavení a prostředí tedy zaručuje neopakovatelný zážitek.

Další oblíbenou procedurou je aromaterapie v parní bylinné sauně a čeká vás i peeling celého těla, po kterém se budete cítit jako novorozenci. Dále jsou tu bohaté možnosti ozdravné relaxace. Například zábal v psaníčku nebo rašelině, ale i zábal parafínový. Vybrat si můžete taky různé velmi zajímavé obličejové masky anebo si užít kyslíkovou terapii.

Obzvlášť bohatá je nabídka masáží, ke kterým se zde používá bio kokosový olej nebo třeba i kakaové máslo. Zvolit si můžete masáž intuitivní či s lávovými kameny. A to ještě nejsme zdaleka u konce, čeká vás totiž ještě výběr celé škály speciálních terapií a relaxačních technik. Vyzkoušejte třeba relaxaci mezi delfíny, terapii světlem nebo mořským vzduchem. A pokud máte rádi opravdu hodně alternativní přístup, jistě vás zaujme možnost nechat si vyfotit vlastní „auru“.

Kdo si může regeneraci v pivních lázních dopřát?

Vybrat si můžete z celé řady různých programů a balíčků – jednodenních i vícedenních, kombinujících různé procedury a doplňkové služby (např. ochutnávky sýrů, čokolád, regionálních produktů apod.). Obzvlášť populární jsou různé partnerské programy pro páry, které si jistě maximálně užijete. Do lázní si ale můžete vyrazit klidně i ve větší skupině, nebo dokonce vzít i děti.

Jaké jsou ceny?

Základní 90minutový program pro páry pořídíte za cca 1600 Kč. Variant je ale celá řada. Dorazit případně můžete i jen na jednotlivé procedury. Velmi zajímavá je ale především možnost zakoupení různých pobytových balíčků a voucherů, které jsou například na různých slevových portálech často dostupné za velice výhodné ceny.

V těchto balíčcích je obvykle zahrnuto i ubytování, strava, případně další možnosti. Pokud jste v Rožnově ještě nebyli nebo to máte daleko, rozhodně se tyto vícedenní programy vyplatí. Užít si můžete krásnou kratší dovolenou a domů se budete vracet odpočatí a dokonale relaxovaní. Navíc budete mít dost času porozhlédnout se po městě a okolí.

Nabídka zážitků v pivních lázních Rožnov pod Radhoštěm

Pivní lázně Rožnov pro dva

Pivní lázně Rožnovaromaterapie v jemné bylinné páře cca 25 min.
pivní koupel ve dvoumístné vaně z týkové dřeva, v horkém pivu s velkým obsahem pivovarských kvasnic a bylinných extraktů v dřevěné kádi pro dva cca 25 minut
neomezené pití piva
• intenzivní detoxikační zábal na lůžku cca 30 minut
masáž zad a šíje s využitím lávových kamenů cca 30 minut

Cena: od 2 970 Kč

Pivní lázně Rožnov pro dva + degustační menu

Pivní lázně Rožnovpředehřátí v jemné bylinné páře aromatizované vůní máty, meduňky, šalvěje cca 25 min.
koupel v horkém pivu s velkým obsahem pivovarských kvasnic a bylinných extraktů v dřevěné kádi pro dva vč. audio programu na zharmonizování emocí cca 25 minut
neomezená konzumace piva během procedur
• intenzivní detoxikační zábal na lůžku cca 30 minut
tříchodové degustační menu + amuse bouche na přivítanou

Cena: od 3 200 Kč

Luxusní pobyt v pivních lázních Rožnov (1 noc) + tříchodové degustační menu pro dva

Pivní lázně Rožnovubytování ve čtyřhvězdičkovém pokoji se snídaní na 1 noc pro 2 osoby
předehřátí v jemné bylinné páře aromatizované vůní máty, meduňky, šalvěje cca 25 min.
koupel v horkém pivu s velkým obsahem pivovarských kvasnic a bylinných extraktů v dřevěné kádi pro dva vč. audio programu na zharmonizování emocí cca 25 minut
neomezená konzumace piva během procedur
• intenzivní detoxikační zábal na lůžku cca 30 minut
• v Rožnovském pivovaru Vás čeká tříchodové degustační menu + amuse bouche na přivítanou

Cena: od 4 800 Kč

Co ještě navštívit v okolí Rožnova?

https://www.instagram.com/p/Btk8pAdlg7R/

Rožnov pod Radhoštěm samozřejmě nabízí víc než jen samotné pivní lázně. Střed města je opravdu kouzelný, se starobylou architekturou a dýchne na vás úžasnou atmosférou. Zřejmě největším lákadlem je ale známé Valašské muzeum v přírodě neboli skanzen. Založeno bylo v roce 1925 bratry Jaroňky a je nejstarším a dodnes největším muzeem svého druhu ve střední Evropě.

Pokud se nebojíte ani delších vycházek nebo přímo turistiky, pak by vaše kroky rozhodně měly vést na horu Radhošť, která nad městem ční. Kromě nádherných přírodních scenérií a výhledů zde najdete sochu slovanského boha Radegasta a taky slavné Pustevny. V sezóně jsou v okolí Rožnova taky obrovské možnosti pro provozování zimních sportů.

Další pivní lázně:

Alkoholium.cz