Pivní lázně Chodová Planá

Pivní lázně (Chodovar) Chodová Planá v recenzi

Plzeňský kraj je region zcela zaslíbený pivu. Bylo by tedy s podivem, kdyby zde chyběly pivní lázně. Ty tady samozřejmě jsou – a ne jen tak ledajaké. Jde o přímo světoznámé lázně nacházející se v pivovaru Chodovar u obce Chodová Planá. Toto speciální wellness zařízení se mimo jiné dostalo do televize RTL nebo novin New York Times. Velké oblibě se ale samozřejmě těší i mezi našinci.

Chodovar – místo nejen pro skalní pivní fanoušky

Areál pivovaru Chodovar nabízí vyžití pro každého, kdo si chce odpočinout, zkusit něco neobvyklého nebo si doplnit další střípek české historie do pomyslné skládačky. Historie pivovaru a pivních sklepů totiž sahá daleko do minulosti. Sklepení bylo raženo do žulového masivu už ve 14. století, první doklad o existenci samotného pivovaru pak pochází z roku 1573.

V 17. století se zde vařilo na 1100 hl piva ročně, v polovině 18. století už okolo 2150 hl. Bohužel, v roce 1861 zasáhla pivovar katastrofa v podobě požáru, kterému podlehly původní budovy. Dnes je ale areál Chodovar opět jako ze škatulky a láká návštěvníky na celou řadu služeb, možností a aktivit.

Hlavní atrakcí jsou samozřejmě unikátní pivní lázně, kterým se budeme věnovat především. Je zde ale i celé wellness středisko s bazénem, výřivkou, finskou saunou nebo například aroma párou. Navštívit můžete i dvě velmi dobré restaurace (Stará sladovna a Ve skále) a nechybí ani možnost ubytování.

Jak probíhá pivní koupel v Chodovaru

Pivní lázně Chodovar nabízejí relaxační a ozdravné koupele, do kterých se používá směs založená na tajné receptuře. Hlavní přísadu tvoří patentované tmavé „Koupelové pivo“ vlastní výroby. Jeho účinnost je pak podpořena pivovarskými kvasnicemi, chmelovým mlátem a v neposlední řadě bylinkami. Minerální voda v lázni má teplotu přesně 34°C a koupel trvá 20 minut.

Během této doby tělo přijímá množství vitamínů a stopových prvků. Na pokožku ale působí i proteiny a sacharidy. Lázeň působí blahodárně nejen na samotnou kůži, ale má pozitivní dopad i na krevní tlak, srdeční činnost a vitalitu. Pomoci vám může i s lupénkou nebo celulitidou a akné. Relaxační a regenerační účinky jsou podpořeny krásným a romantickým prostředím prastarých sklepů, příjemnou hudbou a správným osvětlením, ale taky možností popíjet místní nepasterované pivo.

Vyzkoušejte i další procedury v pivních lázních Chodová Planá

Samotná pivní koupel je samozřejmě jenom zlomkem toho, co pivní lázně Chodová Planá nabízejí. Těšit se můžete na mnoho druhů masáží a terapií, kterými si lze návštěvu či pobyt zpříjemnit. Patří mezi ně kupříkladu reflexní a lymfatické masáže, terénní a pohybové terapie či masáže lávovými kameny.

Vyzkoušet můžete i ozdravné zábaly, ke kterým se zde používá sladové mláto. Tyto kúry mají příznivý vliv na pokožku, vlasy i nehty, ale mohou pomáhat i na problémy s klouby, artritické potíže a podobně. Zajímavé jsou i možnosti pitných kúr, které mohou zahrnovat minerální vodu ILSANO, jež je použita i v koupelích, nebo takzvanou pivní mladinu.

Z pivovaru a lázní si pak můžete přivést domů sortiment speciální pivní kosmetiky i různé limitované edice piva a další výrobky a suvenýry. Ty vám mohou pobyt v lázních připomenout, ale mohou být i skvělým dárkem.

https://www.instagram.com/p/BsdvRKolpQo/

Cena pivních lázní Chodová Planá

Do pivních lázní Chodovar můžete zavítat na jednotlivé procedury a vychutnat si třeba jen onu pravou 20minutovou pivní koupel. Cena tohoto postupu je přitom 690 Kč na osobu na místě. Vyrazit ale pochopitelně stojí za to i v páru, což bude jistě mnohem příjemnější zážitek. Stejnou cenu zaplatíte i za chmelovou lázeň a pak si můžete vybírat z dalších doplňkových služeb.

Byla by jistě škoda vyrazit do těchto lázní a zůstat u jediné procedury. Proto zařízení nabízí řadu různých balíčků i dárkových poukazů. Ty obvykle zahrnují i ubytování na jednu nebo více nocí – a to s plnou parádou – tedy i jídlem a řadou služeb a možností. Tyto pobyty se vyplatí, protože v lázních se rozhodně nudit nebudete.

Pokud chcete ještě něco navíc, zkuste si vytipovat správný termín a vyrazit do Chodovaru v době pořádání některé zajímavé akce. Během roku se jich tu odehraje celá řada. Z těch nejzajímavějších vzpomeňme třeba Tradiční slavnosti piva, soutěž v koulení pivních sudů, barmanskou soutěž, pivovarskou tančírnu nebo třeba pivní akademii, což je kurz pro milovníky piva a gastronomie.

Nabídka zážitků v pivních lázních Chodová Planá

Pivní koupel

Pivní lázně Chodová Planá• 45 minut (koupel + relaxace) – 720 Kč
• 65 minut (koupel + relaxace + masáž) – 1030 Kč
• 95 minut (koupel + relaxace + masáž) – 1250 Kč
• 45 minut (koupel + relaxace) pro 2 osoby – 1440 Kč

Cena: od 720 Kč

Luxusní pivní lázně pro dva

Pivní lázně Chodová Planá• Částečnou masáž těla (20 minut).
• Pivní lázeň v pivní dvojvaně (20 minut).
• Relaxaci po koupeli (20 minut).
• Konzumaci v pivovarské restauraci Stará Sladovna v hodnotě 350,-CZK na osobu

Cena: od 3 400 Kč

Pobyt v pivních lázních Chodovar (1 noc)

Pivní lázně Chodová Planá• Ubytování v pivních lázních Chodovar pro dvě osoby na 1 noc se snídaní
• Částečnou masáž těla (20 minut).
• Pivní lázeň v pivní dvojvaně (20 minut).
• Relaxaci po koupeli (20 minut).
• Konzumaci v pivovarské restauraci Stará Sladovna v hodnotě 350,-CZK na osobu

Cena: od 5 444 Kč

Další pivní lázně:

Alkoholium.cz