Pění vám sud? Podívejte se, kde všude může být problém.

Lehce pěnící pivo Koupili jste si s přáteli soudek piva, vypůjčili pípu i s chlazením a sudy obratně narazili, ale ono ejhle! Pivo vám neskutečně pění! Pak je pro vás jako stvořený následující článek, který prozradí, kde by mohla být chyba. Čtěte více »  
 

Čím se žene pivo ze sudu?

Oxid uhličitý - pivní hnací plyn Aby se pivo dostalo ze sudu do půllitrů, je třeba mu trochu pomoct. To ví jistě každý, ale detaily zná asi jen málokdo. Jaké hnací plyny slouží k tlačení piva ze sudu a jak se pivo čepovalo v minulosti, proto prozradí následující článek. Čtěte více »  
 

Narážíme sud – Vybíráme správný narážeč

Chystáte-li se narazit sud, potřebujete samozřejmě náležité vybavení. U pípy i chlazení toho nemusíte mnoho řešit. Jinak je tomu v případě narážecí hlavy neboli narážeče. Čtěte více »  
 

Jak narazit sud a co vše si předem opatřit?

Není nic lepšího, než točené pivo, pravil jeden velký milovník piva. A měl pravdu. Dopřávat si ho ovšem nemusíte pouze v restauracích, hospodách, hostincích a barech. Sud a výčepní zařízení se dá půjčit i na soukromou oslavu nebo grilovačku s přáteli. Co vše k tomu budete potřebovat? Čtěte více »  
 

Jak vychladit sud piva, když nemáte pípu s chlazením

Keg Ke každé pořádné grilovačce patří dobré pivo. Pakliže vás už omrzelo lahvové pivo a přátel má dorazit hodně, vyplatí se pořídit sud piva, ne-li sudy dva. Co když ale nemáte výčepní zařízení s chlazením? Nemějte strach! V následujících řádcích poradíme, jak vychladit sud piva i bez chlazení. Čtěte více »  
 
Pijme s rozumem!
Top