Nákup alkoholu přes internet – výhody a na co si dát naopak pozor

0 Sdílení

Internetový prodej samozřejmě neminul sféru alkoholických nápojů. Shrňme si klady nákupu alkoholu přes internet a podívejme se, jaká úskalí na nás mohou čekat.

Nákupní košík - nakupovaní alkoholu přes internet

_

E-shopů prodávajících alkohol je jak hub po dešti. A ačkoliv to chvíli vypadalo, že se nad nimi v souvislosti s metylalkoholovou aférou stahují mračna, podnikání běží dál. Podívejme se tedy, co od nich můžeme jakožto zákazníci čekat.

Výhody nákupu alkoholických nápojů v e-shopech

Začněme pěkně optimisticky, tedy klady. Internetový obchod s alkoholem v prvé řadě poskytuje výhody jako kterýkoliv jiný e-shop. Nakupovat se dá z domova, z práce a s rozšířením mobilního internetu také kdekoliv jinde. Nákup je rychlý a klidně vám alkohol dovezou až domů. Zkrátka jako u klasického e-shopu. Zajímavější však budou konkrétnější přednosti. Jako nejvýraznější klad prodeje alkoholu na internetu se nám jeví šíře nabídky. Se supermarkety je nabídka nesrovnatelná. Konkurovat mohou jen specializované obchody, které se zaměřují na prodej konkrétního alkoholického nápoje. A je celkem jedno, zda jde o specializované obchody s pivem, vinotéky či obchody s luxusním alkoholem. Brouzdáte-li internetem, můžete tyto různé druhy specializovaných obchodů navštívit v rychlém sledu a to v jejich online podobě. V nabídkách e-shopů rovněž najdete i „exotické“ druhy alkoholu, které se dají jen velmi těžko sehnat. Stačí jen trochu potrápit vyhledávač.

Rizika spojená s nakupování alkoholu přes internet

Balíček s alkoholem - pozor křehké

_

Podívejme se však také na odvrácenou stránku nakupování alkoholických nápojů přes internet. I rizika jsou podobná jako při nakupování v jakémkoliv jiném e-shopu. Zboží vám nemusí přijít v objednané kvalitě, rozbité, anebo nemusí dojít vůbec. Rizika však navíc umocňuje fakt, že zakoupený alkohol budete konzumovat vy, anebo například někdo, koho alkoholickým nápojem obdarujete. Pančovaného alkoholu je na trhu spousta a byl by nejspíš zázrak, kdyby se neobjevil i na internetu. Je proto dobré nakupovat u spolehlivých prodejců a i ty si nejlépe prověřit osobní návštěvou na jeho kamenné prodejně. U ostatních e-shopů s alkoholem se vyplatí maximální obezřetnost.

Prodej alkoholu přes internet mladistvým

Některé e-shopy stále prodávají alkohol mladistvým

_

Vcelku ožehavé téma, kterému se věnoval ve svém článku i časopis dTest. Závěry, ke kterým dospěl, byly jasné. Koupit si alkohol přes internet mohou nezletilí takřka kdekoliv. Na druhou stranu se již nikdo nepídil po tom, zda mladiství alkohol přes internet skutečně kupují. Přes internet se totiž kupuje spíše luxusnější a dražší alkohol, který bychom u mladistvých někde v parku hledali jen těžko. Nakupovat alkohol přes internet rovněž není z těch nejsnazších cest, jak mladistvý alkohol může získat. Zpráva o balíku na poště se může dostat do rukou nenechavého rodiče a představa, že nezletilec přebírá balík plný alkoholických nápojů od kurýra před zraky nechápavých rodičů, se jeví spíše jako groteskní. Snazší tak bude nejspíš navštívit kterýkoliv jiný obchod. I ty totiž, jak kontroly dokazují, alkohol mladistvým bez ostychu prodávají. I přestože se tedy možná nejedná o tak zásadní problém, bylo by jistě dobré, kdyby se k tomuto problému internetové obchody s alkoholem věnovaly a zavedly patřičná opatření. Ta nemusí být ani nikterak složitá. Stačí, aby doručovatel ověřil, zda údaje, které zákazník při objednávce vyplnil, souhlasí s jeho údaji na dokladu totožnosti.

0 Sdílení
Tweet
Pin
Share